Наша гордість – наші випускники

/ Переглядів: 6332

Ми народжуємось, щоб вчитись протягом усього життя. Багато знань і навичок, толерантності, душевної теплоти, терпіння потрібно для формування не лише фахівця облікової спеціалізації, а й для розвитку його особистості – розумної, здатної до самостійної постановки професійних завдань та успішного їхнього вирішення, спроможної винаходити альтернативні рішення у нестандартних та складних економічних ситуаціях, мобільної в нормативно-правовій сфері обліково-економічної діяльності.

Процес професійного та особистісного самовизначення людини відбувається на основі освоєння інформації, отриманої в результаті навчального процесу і комунікації. Необхідність виховання професійних та комунікативних умінь і навичок є невід’ємною складовою формування професійного мислення студента, що потребує забезпечення максимально сприятливі умов його розвитку, враховуючи особисті цілі та інтереси молодої людини. Факультет обліку і аудиту навчає і випускає кадри, які здатні не тільки вміти користуватися правовим інструментарієм та застосовувати на практиці чинні методики ведення обліку й бізнесу загалом, а й самостійно здобувати нові знання та застосовувати їх у сфері своєї професійної діяльності.

Наші випускники володіють високим рівнем наукового, професійного та інтелектуального потенціалу, про що свідчить успішне вирішення окреслених суспільством завдань, їхні звання і посади, значні особисті здобутки у професійній діяльності.

Більшістю з нас студентські роки згадуються як кращий період життя, час, коли ми не лише навчались, а й знаходили друзів, кохали, відкривали для себе духовні скарби світу. Все найкраще поєднується в цьому часі, тому і згадуєш його потім з такою теплотою. І все це не лише особиста історія – це й історія факультету обліку і аудиту, адже честь і славу навчальному закладу приносять його випускники.


Андрій Ігорович Крисоватий,

ректор Тернопільського національного економічного університету, д. е. н., професор, академік Академії економічних наук України, випускник 1989 року

Сердечно вітаю нашу колиску знань і мудрості з високим ювілеєм! Це ще одна приємна нагода відзначити високий професіоналізм професорсько-викладацького колективу факультету обліку і аудиту, інноваційні підходи та самовіддану працю. Багато вчених і викладачів нашого Університету, тисячі його випускників зробили гідний внесок у розвиток української науки, стали активними творцями духовної та матеріальної культури України.

Я пишаюся тим, що здобував освіту у стінах найкращого вищого навчального закладу України, адже тут мене навчили досліджувати закони економіки, бачити перспективи розвитку, нарощувати свій творчий потенціал, впевнено йти вперед, наполегливо втілювати свою мрію у життя.

За цими швидкоплинними студентськими роками навчання криється нелегкий шлях утвердження своїх принципів, пошуків і звершень, зростання та примноження власних досягнень. У той час ми були молоді, далекоглядні у задумах, прагнули нових перемог і вагомих здобутків.

Я глибоко вдячний моїм високочолим наставникам, які виховували у нас патріотичний дух та любов до рідної землі. Ви – обереги рідного Університету, його історичних традицій, примножуєте його славу своєю жертовною і світлою працею, плекаєте нову генерацію, здійснюєте науковий поступ.

Висловлюю глибоку подяку і шану всьому колективу за натхнення у вихованні молодого покоління, жагу наукового пошуку на ниві освітянства, взаєморозуміння і творчу атмосферу.

Vitat crescat floreat!


Сергій Віталійович Надал, міський голова Тернополя, випускник 1997 року

Навчання в Університеті є титульною сторінкою у житті кожної людини, адже саме ці роки завдають напрям усього життя, певну спеціалізацію, формують особистість. Роки навчання на факультеті обліку і аудиту вплинули й на мою подальшу професійну діяльність і сьогодні залишаються цінними у діяльності міського голови Тернополя.

У цей день хотілося б висловити свою пошану усім викладачам, які протягом тривалого часу своєю щоденною працею творили авторитет та довіру до факультету, працювали заради студентів, наповнювали і продовжують наповнювати їх життя новими знаннями, вчать взаєморозуміння та відповідальності.

Нехай факультет процвітає здобутками студентів та усього викладацького складу на щасливі роки. Бажаю усім своєю невтомною працею зробити свій внесок у розвиток міста та країни! Бажаю нових досягнень, висот, стабільності, наснаги, впевненості у майбутньому та рясних Божих благословень! 


Валентина Миколаївна Панасюк,

декан обліку і аудиту, к. е. н., доцент, випускниця 1991 року

З радістю та великою вдячністю згадую свої студентські роки, коли я навчалася у Тернопільському фінансово-економічному інституті на обліково-економічному факультеті. Мені надзвичайно пощастило, адже своїми знаннями, мудрістю, професійністю з нами, тодішніми студентами, щедро ділились такі талановиті педагоги, науковці як Н. Я. Микитюк, Є. К. Ковальчук, Т. Г. Альошина. Тут я здобула не лише міцні знання, перші практичні навички, а й впевненість у власних силах, повірила у себе.

Навчаючись у виші, я зустріла також надійних та вірних друзів, однодумців.

Однак для мене інститут став не лише кроком у здобутті професії, а й моїм покликанням у житті. Адже зараз я уже сама – викладач цього Університету. І надзвичайно горда з того, що сьогодні ТНЕУ – один з найпрестижніших ВНЗ України. Є чим пишатися, адже багаторічна історія доводить, що освіта, здобута у ТНЕУ, зробила успішними багатьох його випускників.


Ярослав Дмитрович Крупка,

д. е. н., професор кафедри обліку у виробничій сфері Тернопільського національного економічного Університету, академік Академії будівництва України, дійсний член Академії економічних наук, випускник 1971 року

Щиро вітаю факультет обліку і аудиту з ювілеєм! Як колишній студент першого набору на облікову спеціальність, випускник першого випуску факультету усвідомлюю, що усе моє зріле життя пов’язане з рідним університетом, з обліковою професією. З ростом і розвитком університету і факультету змінювався і мій статус. Дякуючи підтримці колег захистив кандидатську дисертацію, у рідних стінах став доктором наук, професором, здобував практичний досвід на виробництві та в аудиті. Чудову школу нашого вузу пройшла уся моя сім’я – дружина, дочки, зяті, що дало можливість їм здобути хороші професії, зайняти належне місце в суспільному житті країни. Оцінюючи пройдений разом з університетом і факультетом шлях, можу сміло стверджувати, що протягом усіх років професорсько-викладацький колектив докладав максимум зусиль для того, щоб привити студентам любов до обраної професії, набуття ними фахових знань і хороших людських якостей. Надіюсь, що наш факультет і університет загалом гідно пройде усі складнощі сьогодення і залишиться важливим центром підготовки фахівців у галузі економіки. А студентам хочу побажати якнайкраще використати цей чудовий період життя, щоб отримати якомога більше знань і умінь та спрямувати їх на досягнення важливих цілей щодо розвитку і процвітання України!


Василь Степанович Рудницький,

д. е. н., професор, завідувач кафедри обліку і аудиту Львівського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи», випускник 1979 року

Рудницький Василь Степанович – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку і аудиту Львівського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи», випускник Тернопільського фінансово-економічного інституту, який закінчив у 1979 році за спеціальністю «Бухгалтерський облік в промисловості» і отримав диплом з відзнакою. У 1982-1983 рр. розпочав свою науково-педагогічну роботу на посаді асистента кафедри бухгалтерського обліку в промисловості ТФЕІ, де переймав науково-педагогічний досвід у відомих викладачів – Кузіва М.С., Гуцайлюка З.В., Пушкаря М.С., Меха Я. В., Крупки Я.Д. та інших відомих науковців, професорів. Біля 30-ти років продовжив свою науково-педагогічну роботу у Львівському торгово-економічному інституті (нова назва – Львівська комерційна академія), де з 1994-2013 рр. очолював кафедру аудиту.

З 2001 р. по сумісництву професор Малопольської вищої школи економічної (Польща), а з 2008 р. в даному вищому навчальному закладі очолює кафедру обліку і управління фінансами. Під керівництвом Рудницького В.С. захищено 15 кандидатських дисертацій та 2 докторських. Є автором шести монографій, чотирнадцяти підручників і посібників, співавтором «Економічної енциклопедії» та більше 200 наукових та методичних праць.

45 років від створення факультету обліку і аудиту – це певна віха в історії розвитку Тернопільського національного економічного університету.

Для мене університет і, зокрема, факультет обліку і аудиту є рідним, бо саме цей навчальний заклад я закінчив у 1979 році за спеціальністю «Бухгалтерський облік в промисловості». З вдячністю згадую своїх вчителів, а потім колег кафедри бухгалтерського обліку в промисловості, де у 1982-1983 роках починав свою науково-педагогічну діяльність.

Віват університету, факультету, усьому колективу викладачів і студентів!

З вдячністю, випускник 1979 року, професор Василь Рудницький.


Михайло Романович Лучко,

директор аудиторської фірми «Тер-Аудит», д. е. н., професор, випускник 1986 року

Усі ми родом з дитинства… І коли розпочинається доросле життя, прагнемо самоутвердитись, здобути собі професію, прокласти дорогу в майбутнє.

Першими кроком до цього, без сумніву, є навчання. Для мене став дороговказом і моїм майбутнім Тернопільський фінансово-економічний інститут, обліково-економічний факультет. У ньому я навчався за спеціальністю «Ревізія та контроль», а зараз працюю у Тернопільському національному економічному університеті – справжньому європейському навчальному закладі майбутнього.

В плині часу розумієш сутність життя, важливість роботи з людьми, для людей та заради людей.

45 років факультету обліку та аудиту – важлива дата в житті професорсько-викладацького складу й, безперечно, студентства. І приємним є той факт, що значна кількість його вчорашніх випускників саме до нього приводять на навчання своїх дітей.

Факультет – справжня матерія, в якій безупинно бурлить життя. І тут не тільки проходять заняття, лекції, семінари, практичні, заліки чи іспити. Це, перш за все, формування особистостей, патріотів, справжніх громадян такої прекрасної країни, якою є Україна. Тут народжуються сім’ї, здобувають друзів, отримують досвід, проходять велику професійну школу та університет людської гідності. Адже залишитись людиною з великої літери у багатьох життєвих ситуаціях є найбільш складно в буремному часі, в якому ми живемо.

Маємо бути вдячними своїм наставникам, колегам за той неоціненний досвід, котрий вони передали нам і тисячам студентів. І усім – за прекрасний час колективної праці.

Багато років життя тобі, розвитку та процвітання наш найкращий факультете обліку та аудиту Тернопільського національного економічного університету. Життєвої наснаги, витримки, терпіння та оптимізму викладацькому складу. А студентству – щасливої долі та впевненості в своєму майбутньому.

З великою шаною та вдячністю,

Михайло Лучко


Зіновій Володимирович Гуцайлюк,

д. е. н., професор кафедри обліку у виробничій сфері Тернопільського національного економічного Університету, академік Академії Академії економічних наук, випускник 1971 року

Будь яка дата в тій чи іншій мірі є знаковою. Звичайно, 45 років для суспільства – це дуже незначний період. Але 45 років для людини, а, тим більше, для групи людей, об’єднаних спільними інтересами, - це вже ціла епоха! Період, протягом якого формувався не лише колектив, але й окремі особистості, приходили та (на жаль) відходили люди.

45 років з часу заснування факультету обліку й аудиту – подія значима. Це період становлення, розвитку, зміни пріоритетів і, накінець, функціонування повноцінного регіонального центру підготовки фахівців з бухгалтерського обліку вищої кваліфікації.

Однозначно, що це свято! Велике свято факультету! Давайте відзначимо його гідно. Бажаю усім: тим, що були, тим, що є і тим, що ще прийдуть насамперед гарного настрою! Здоров’я вам усім доброго і щастя!

Згадаймо тих, кого вже нема… Люди відходять, а життя продовжується… і з цим треба миритися. Такі реалії…

Оптимізму усім нам! Позитиву та віри в майбутнє. А воно має бути світлим!!!


Тетяна Миколаївна Ковальчук,

д. е. н., професор, завідувач кафедри обліку, аналізу і аудиту Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, випускниця 1997 року

Шановні викладачі, співробітники, аспіранти, студенти та випускники!

Від щирого серця вітаю Вас із 45-річчям університету. По праву можна пишатися славетними традиціями та історією вишу, який заслуговує на гідне звання фундатора економічної освіти. На сьогоднішній день університет виріс у великий науковий та освітній центр, став флагманом економічної науки України та успішно інтегрується в європейський освітній та науковий простір.

Я щаслива, що мені випала честь здобувати освіту в такому славетному університеті. Дякую Вам, що зберігаєте добрі традиції, які склалися в нашому найпрестижнішому ВНЗ для майбутніх поколінь. Підносьте до нових висот економічну і духовну міць України.

Зичу вам міцного здоров’я, добра, щастя та подальшого процвітання, творчого натхнення, нових здобутків у благородній справі – підготовці висококваліфікованих фахівців, справжніх патріотів України.

VIVAT AKADEMIA! VIVANT PROFESSORES!

З глибокою повагою, Тетяна Миколаївна Ковальчук


Григорій Павлович Журавель,

заслужений працівник народної освіти України, почесний професор ТНЕУ,

академік Академії економічних наук України, радник ректора, к. е. н.,

випускник 1972 року

Обліково-економічний факультет є ровесником Тернопільського фінансово-економічного інституту (нині Тернопільський національний економічний університет). Історія довела, а практика підтвердила, що серед економічних спеціальностей «Бухгалтерський облік» був і є важливим та універсальним знаряддям управління економікою на мікро- і макрорівнях. Відповідно до ролі і значення бухгалтерського обліку, фахівці цієї спеціальності добре розуміють специфіку фінансово-банківської сфери, володіють знаннями теоретичної і практичної економіки, статистики, економічного аналізу, аудиту, господарського і цивільного права, а також азами сучасних електронно-інформаційних систем і технологій. Це було передумовами відкриття відповідної спеціальності і обліково-економічного факультету в перші роки діяльності Університету.

Я гордий з того, що є випускником обліково-економічного факультету нашого Університету з спеціальності «Бухгалтерський облік в промисловості». Працюючи на практичній роботі, проводячи науково-практичні дослідження, беручи участь у виробленні законодавчих освітніх документів і навчаючи бухгалтерської професії, я переконався у важливості ролі економістів, зокрема бухгалтерів, в успішній діяльності підприємств.

Сорокап’ятирічний ювілей факультетської альма-матер відповідає періоду мого «служіння» кафедрі, факультету і рідному Університету. Відрадно, що ювілей факультету ми відзначаємо разом із золотим ювілеєм Університету. В цей урочистий час бажаю рідній альма-матер успіхів у виробленні та реалізації продуктивних наукових ідей, спрямованих на розвиток національної економіки, її інтеграцію в європейський і світовий освітній та економічний простір, а також підготовку успішних фахівців для управління розвитком всіх сфер нашого життя. Колективу Університету – миру, здоров’я, заслуженого державного визнання, балансу бажань і можливостей, успіхів у житті, науці та підготовці успішних фахівців для зміцнення нашої держави.


Олег Іванович Гадзевич,

завідувачем кафедри обліку і аудиту Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк), випускник 1977 року

З особливим почуттям гарних спогадів згадую роки навчання на обліково-економічному факультеті який на той час очолювали декани доценти А. П. Сгібнєв та Г. Я. Лебединський, викладачів (всіх не перелічити, але особливо професорів М. С. Пушкаря, Я. В. Меха, С. І. Шкарабана, доцентів В. М. Пальчука, М. І. Сапачова останні двоє нині покійні.)

Навчання поєднував з виконанням обов’язків голови студентського профкому інституту.

Вітаю з 45 річчям факультету обліку і аудиту і бажаю всім викладачам їх студентам наснаги у житті, нових здобутків і міцного здоров’я.


Євген Володимирович Сірий,

доктор соціологічних наук, професор, керівник науково-дослідного сектору факультету соціології Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка, випускник 1988 року

Мої вітання випускникам, студентам обліково-економічного факультету, викладачам та іншим колегам, хто, так чи інакше є причетним до нашого «ювіляра». Маю за часть привітати і поділитися спогадами від імені випускника ОЕФ ТІНГ 1988 року.

Нашому факультету – 45 років. Це – і не багато, і не мало, але достатньо, щоб говорити про зрілість та історію факультету. З ним пов`язано немало спогадів студентського юнацького «зеленого» життя. Це і навчання – доволі не просте студіювання обліку, контролю й аналізу разом із Михайлом Лучком, з яким кілька років були за однією партою. Це і дозвілля у дискоклубі «Данко», де, знову-таки кілька років з Михайлом Лучком «творили» культурне життя факультету, та й інституту та міста. Це і виїзди на колгоспні лани нашого краю, та інші «колорити» з керівництвом факультету та викладачами інституту.

Не можу сказати, що я був відмінником у навчанні (що тут «папірчик заливати»), однак, вже на останньому курсі навчання (після служби в армії) остаточно формувалося бачення свого професійного горизонту. Гадаю, що у подальшому робота в НДС Тернопільського інституту народного господарства слугували моєму формуванню соціолога як дослідника і практика.

З повагою, Євген Сірий


Ярослав Михайлович Карпик

к. е. н., заслужений машинобудівник України, член наглядової ради ТНЕУ, Голова правління ПАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон», випускник 1972 року

Найвища школа – саме життя

Славетному обліково-економічному факультету 45!

За роки своєї діяльності факультет став не просто осередком науки, а справжнім храмом обліково-економічного мистецтва. Висока якість освіти, активна наукова і дослідницька діяльність, інновації, досвідчені викладачі і обдаровані випускники – ось те, чим по праву може пишатися обліково-економічний факультет Університету.

В цьому є велика заслуга як попередніх, так і нинішніх поколінь викладачів та співробітників кафедри. Одним з перших деканів факультету був Шкарабан Степан Іванович, діяльність якого спрямовувалась на залучення якісних кадрів до викладацької роботи, котрі мислять як лідери, фахівці, що є ініціативними, цілеспрямованими, які готові брати на себе відповідальність і досягати поставлених перед ними завдань у створені доброго імені факультету. Він виховав не одне покоління інтелігенції, представники якої посідають високі посади в нашій державі та за її межами.

Мені випала честь здобути освіту в Тернопільському фінансово-економічному інституті, нині ТНЕУ. У 1972 році я закінчив фінансово-економічний факультет, але понад чверть століття за сумісництвом працював на різних кафедрах обліково-економічного факультету, поєднуючи науку та виробництво, оскільки очолюю одне з найбільших промислових підприємств Тернопільщини Публічне акціонерне товариство «Тернопільський радіозавод «Оріон». Приємно відзначити, що на базі нашого підприємства було створено філію кафедри економічного аналізу, де викладачі та студенти факультету мали можливість проходити стажування на виробництві, підвищуючи свій професійний рівень.

Користуючись нагодою, хочу привітати з ювілеєм весь колектив одного з найперших факультетів Тернопільського Національного Економічного Університету, який не тільки зберігає давні традиції, а й крокує в ногу з часом, сміливо впроваджуючи інноваційні форми навчання і прогресивні освітні методики.

Бажаю Вам, шановні колеги, невичерпної наснаги у щоденній роботі з підготовки нової генерації економічної еліти України, натхнення у Вашій науковій творчості, міцного здоров’я і добробуту Вам і Вашим родинам.


Євгенія Костянтинівна Ковальчук,

головний бухгалтер МП «Спецтехприлад», ТзОВ «ВІТ», к. е. н., доцент, випускниця 1976 року

Вітаю факультет обліку і аудиту зі святом!

Я завдячую долі за доленосну зустріч з найкращим навчальним закладом – ТНЕУ і, зокрема, факультетом обліку та аудиту. ФОА – це путівка в життя, це молодість і майбутнє, це осередок натхнення і одвічний мікс людей і мрій, це місце, куди постійно хочеться повертатися. ФОА – складний і унікальний організм, який неможливо повністю зрозуміти і описати. Для кожного він особливий. Для мене – це місце, де я пройшла життєву школу. ФОА – невід’ємна частина мого життя: шалена, безтурботна, раціональна – в роки навчання; виснажлива, клопітка, відповідальна, радісна – в період викладацької роботи. Завжди різна, але, безперечно, щаслива. Факультет – це місце, де я народилася не як людина, а як фахівець і науковець; місце, де зустріла друзів, які супроводжують мене по життю, шанованих, авторитетних, інтелігентних, толерантних, делікатних, іронічних і мудрих викладачів-наставників. Факультет подарував мені віру у себе, дав всі можливості для саморозвитку. Саме тут я реалізувала себе.

Хочу побажати рідному факультету творчих, старанних студентів, розвитку та процвітання. Будьте спрямовані у майбутнє, але й уважні до історії. Нехай девізом вашого життя будуть слова Махатми Ганді: «Живи ніби завтра помреш, учись ніби житимеш вічно».


Олександр Михайлович Кундеус,

приватний підприємець, к. е. н., доцент, випускник 1986 року

Від усієї душі вітаю колектив факультету обліку і аудиту з ювілеєм. Навчання на обліковому факультеті стало для мене вирішальною сходинкою у виборі моєї професії.

З теплотою згадуються найвеселіші та найяскравіші студентські роки. В інституті я знайшов друзів, з якими тісно спілкуюся і зараз. Як не дивно, але зрозуміти, що роки навчання у ВНЗ – найяскравіші в житті, ми здатні лише в зрілості. І не тому, що студентство – це час молодості, безтурботності та свободи від батьківського контролю. Ні. Насамперед це період становлення вас як людини, коли формується власна думка і обирається свій шлях.

Своїм викладачам я вдячний не тільки за професійні знання, а й за навчання порядності, людяності та цілеспрямованості. Хай у Вашому колективі завжди панують злагода, взаєморозуміння і творча атмосфера.


Мирослава Богданівна Кулинич (Хаба), к.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк), випускниця 1987 року

Щиро вітаю з 45-річчям факультет обліку і аудиту. Я горджуся тим що є вихованкою цього вузу і саме цього факультету, де завжди в пошані були добрі і славні традиції, де працювали найкращі викладачі. Бажаю всім працівникам і студентам факультету творчої наснаги, ентузіазму, і нехай всі кращі напрацювання передаються наступним поколінням.

Наш курс умів вчитися …

(здаємо вищу математику: викладачі Осів І.М. і Журавель Г П, а студентки гр ОП 12 – Леся Ліва, Наталя Сокольвак)

брати участь у культмасових заходах…

(звітний концерт, пята справа – Хаба М.)

в демонстрації…

(зліва направо Наталя Безпалько ОП -12, Галя Молинь ОП 11, Свілана Єрмоленко ОП – 12, Мирослава Хаба, ОП -13,)

Їздити на екскурсії …

(поїздка в Брестську крепость 1985 р.)


Таранов Ігор Михайлович,

директор Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина ТНЕУ, к.е.н., доцент,

випускник 1990 року

Приємні спогади та думки про майбуття переповнюють усіх тих, хто мав нагоду та честь навчатися, здобуваючи фах бухгалтера у непростий період розуміння сутності незалежної держави і власне її становлення та утвердження. Неодноразово кожен випускник собі задавав питання: чи правильно обрав спеціальність, чи саме це гарантуватиме йому працевлаштування і гідну зарплатню та кар’єрний ріст, чи здобуті знання будуть універсальними та потрібними упродовж життя. Згадую слова світлої пам’яті покійного д.е.н., професора Литвина Б.М., у свій час завідувача випускової кафедри бухгалтерського обліку у будівництві: «Діти мої, ви обрали не просту спеціальність і фах, яка стимулюватиме та змушуватиме вас вчитися та вдосконалюватися усе життя».

Промайнули роки, і ось уже 45-річчя святкує факультет обліку і аудиту нашого вже тепер Тернопільського національного економічного університету. Усім відомо, що факультет був в основі створення потужного сучасного навчального закладу, яким є наш університет. Щирими словами вітань прагну долинути до кожного з тих, хто інвестує свої знання, вміння та досвід у нову генерацію сучасних обліковців та аудиторів. Отож:

Облагороджуйте свій фах шляхетністю та виваженістю у вчинках.

Економічні розрахунки проводьте з повагою до цифр.

Фінансові звіти складайте вчасно та безпомилково.

Толерантно трактуйте кожну підзвітну особу та бухгалтерську проводку.

Інтелігентно надавайте роз’яснення та відповіді на запитання ревізорів.

Новелізуйте сучасні методи навчання та обліку.

Гордіться здобутим фахом та популяризуйте його.

Не забувайте, подвійний запис, це не подвійні стандарти.


Андрій Ярославович Кізима,

декан факультету фінансів, к.е.н., доцент кафедри податків і фіскальної політики ТНЕУ

Шановне студентство та професорсько-викладацький колективе факультету обліку та аудиту!

Життя кожного із нас – непрочитана книга, сторінки якої перегортаються зі змістовним наповненням. Життя факультету обліку та аудиту є сторінкою книги Тернопільського національного економічного університету, зміст якої кожного року наповнюється новими перемогами, досягненнями, звершеннями та знаннями.

Користуючись нагодою, бажаю науково-педагогічному колективу факультету, студентам, працівникам деканату творчої наснаги, нових здобутків у підготовці економічної еліти, бажаю прогресивного розвитку і професійного росту всій дружній сім’ї Вашого факультету. Нехай ніякі перешкоди не зупиняють випускників на шляху до успіху, а їх чисельність та якість знань зростає з року в рік з геометричною прогресією.


Оксана Миронівна Десятнюк,

директор Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій (ННІІОТ),

д. е. н., професор, випускниця 1992 року

Вельмишановна громадо факультету обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди 45-річчя створення факультету!

Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця внесли вагомий внесок у розвиток ТНЕУ. Ваші випускники отримують глибокі знання, навички та досвід, які дають їм можливість впевнено і успішно будувати свою кар’єру і своє життя.

Бажаю Вам оптимізму і впевненості у майбутньому, не зупинятися на досягнутому, наполегливо йти вперед – до вершин науки та освіти.

Бажаю, щоб будь-які Ваші ідеї та мрії втілювались у реальність, а робота приносила Вам виключно задоволення, щоб Ви бачили вдячні очі студентів та розуміли, наскільки важливою є ваша праця!

Здоров`я Вам, гарного настрою та сонячних променів у серці!


Зеновій Іванович Кривий,

директор Центру працевлаштування та зв’язків з випускниками Тернопільського національного економічного університету, випускник 1987 року

Тернопільський фінансово-економічний інститут став для мене доленосним. Упродовж 1983-1987 рр. я навчався в групі за спеціалізацією «Ревізія і контроль», вона була єдина на обліково-економічному факультеті. Вступив на даний факультет після служби в Збройних силах, підготовчого відділення.

Студентські роки незабутні. Це роки молодості, юності, роки навчання, спілкування, зустрічей. Це великий життєвий багаж, який дав старт мені у майбутнє. За період навчання займав активну життєву позицію, вивчав і пізнавав велику науку життя за допомогою досвідчених педагогів-наставників.

Саме тут я зустрів свою половину, свою любов і дружину Галину Коваль, яка навчалася на обліково-економічному факультеті в групі за спеціалізацією «Облік в промисловості». Під час навчання ми справили студентське весілля, народився син Тарас на 4 курсі.

Доля пов’язала мою сім’ю з факультетом обліку і аудиту, бо за направленням Міністерства освіти був залишений працювати в Тернопільському фінансово-економічному інституті. Навіть займав посаду заступника декана рідного факультету.

Син Тарас у 2009 р. також закінчив факультет обліку і аудиту за спеціалізацією «Бухгалтерський облік та правове забезпечення господарської діяльності»


Роман Романович Кулик,

приватний підприємець, к. е. н., доцент, випускник 1986 року

Шановні колеги, студенти і випускники факультету обліку і аудиту!

Вітаю рідний мені факультет з ювілейною датою!

Мені приємно, коли юна особистість, обираючи ВНЗ і спеціальність, може правильно оцінити свій хист та обирає ту освіту, яка допомагає розкрити та реалізувати власні здібності. Саме такі випускники стають нашою гордістю. А їх є немало. Вони примножують славу нашого Університету і факультету. Вони є підтвердженням того, що на факультеті готують достойних професіоналів, відданих патріотів своєї справи і української держави.

Вірте у себе і тоді неодмінно все задумане здійсниться!


Наталія Миколаївна Слівінська, к.е.н., доцент кафедри управління персоналом і регіональної економіки ТНЕУ, випускниця 1991 року

Щиро вітаю викладачів, студентів, випускників факультету обліку та аудиту ТНЕУ з 45-річчям. Факультет зустрічає свій ювілей сформованими традиціями та хорошими перспективами. Сьогодні важко уявити весь західний регіон без тисяч ваших випускників, їх високого професіоналізму, інноваційних підходів, креативності та динамічності при вирішенні складних проблем та завдань. Я горда тим, що навчалась на цьому факультеті і тепер працюю у стінах рідного вузу. Кожного випуску помічаю плин часу, спостерігаю, як змінюються покоління і з’являються нові особистості, нові риси в структурі та іміджі факультету, його діяльності, які відображають сучасність. Три слова, які для мене характеризують факультет обліку та аудиту: Рідний. Дружній. Динамічний.

Бажаю всьому колективу та студентству факультету міцного здоров’я, нових досягнень та творчих успіхів у сфері педагогічної та професійної діяльності, натхнення та наполегливості у роботі з нашою талановитою молоддю.


Роман Степанович Чорний,

директор НННІЕМ ТНЕУ, д. е. н., доцент, академік Академії економічних наук України зі спеціальності «Статистика», лауреат премії «Людина року Волинського краю 2009», випускник 2001 року

Шановні викладачі, випускники, колеги, студенти, тернополяни!

Хочу усіх нас привітати з поважною і радісною датою – 45-літтям факультету обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету! Цей факультет, як відомо, входить до п’ятірки найбільш знаних в Україні факультетів, що займаються підготовкою обліково-аудиторських кадрів і є постійними новаторами у науковій, методичній та організаційній роботі з поліпшення ефективності й якості підготовки бухгалтерів, аналітиків, аудиторів, контролерів-ревізорів, а з наступного навчального року – експертів у сфері господарсько-фінансової діяльності.

Імена провідних докторів економічних наук, професорів З.-М. В. Задорожного, З. В. Гуцайлюка, Я. Д. Крупки, М. С. Пушкаря, М. Р. Лучка, В. А. Дерія, Н. М. Хорунжак, які працюють нині на факультеті обліку і аудиту, знані не лише в Україні, а й за кордоном. Ці науковці зробили значний внесок у розвиток науки з бухгалтерського обліку, економічного контролю й аналізу, економічної науки в Тернопільському національному економічному університеті, на Тернопільщині, а також висловили низку оригінальних та цінних пропозицій для практикуючих бухгалтерів, контролерів-ревізорів й аудиторів.

У переддень ювілею факультету обліку і аудиту сердечно вітаю велике товариство студентів, випускників, викладачів, що тут навчаються (навчались), викладають (викладали), із гарним весняним святом та бажаю багато розумних абітурієнтів, довгих і щасливих років життя, веселого й позитивного настрою, твердої надії на докорінні зміни в економіці та великої віри у Перемогу українського народу над зовнішніми і внутрішніми ворогами й обставинами.


Оксана Григорівна Бродовська,

власниця і керівник ТзОВ «Фінансова компанія «Абсолют Фінанс» (м. Київ), нагороджена орденами «Гордість країни», «Лідер економіки України», «Хрест пошани України»

випускниця 1995 року

Сердечно вітаю факультет обліку і аудиту з 45-річчям!

Роки навчання в Університеті – це один з періодів у житті, який запам’ятовується назавжди. Мені випала можливість висловити подяку рідному факультету обліку і аудиту та повернутись назад у часі завдяки спогадам про студентські роки. З цим місцем пов’язані найщасливіші моменти мого життя, і насамперед – моє становлення як фахівця. Саме завдяки працьовитості та професійній завзятості науково-педагогічного складу факультету я зрозуміла, що маю палке бажання стати професіоналом у свій справі, шукати цікаві напрями її розвитку.

Я впевнена, що колектив факультету не зупиниться на досягнутому і надалі буде підтверджувати свій високий рівень підготовки фахівців, примножувати науковий потенціал країни.

Хай у вашому колективі завжди панує злагода, взаєморозуміння і творча атмосфера.


Степан Богданович Рубай,

засновник Групи компаній «Родина»:

ПП «Продекспорт», ПАТ «Агро-Продукт», ТзОВ «СХІДЗАХІД», ТзОВ «Агроцентр-Галичина», ПП «Інвест-Родина», ТзОВ «Домобудівник», ТзОВ «Медобори»,

випускник 1986 року

Шановний колективе факультету обліку і аудиту! Прийміть мої вітання та щирі побажання з нагоди 45-річчя заснування! Це святкова подія для всіх колишніх і сьогоднішніх педагогів та студентів.

Ви робите велику справу, адже кожна освічена людина розуміє, яке місце займають знання в нашому житті. Отримані в Університеті знання та сформований характер лідера допомагають приводити справи до успіху. Період навчання на обліковому факультеті залишив мені тільки найкращі спогади.

Бажаю Вам творчої наснаги, найкращих студентів та побільше яскравих подій, які назавжди зігріватимуть ваші серця!


Володимир Миколайович Мариновський,

директор ТзОВ «МВМ»,

голова Тернопільської обласної Федерації футболу, к. е. н., випускник 1980 року

Вітаю факультет обліку і аудиту з 45-річним ювілеєм!

Завдяки вашій праці примножуються славні традиції вітчизняної освіти, Ви виховуєте справжніх фахівців з обліку і аудиту, які необхідні для забезпечення нормального функціонування підприємництва та бізнесу загалом. За вами майбутнє, оскільки основними критеріями вашої роботи є професійна компетентність, відповідальність, турбота про загальну долю України, її динамічний розвиток і економічний прогрес.

Мені особисто роки навчання на обліковому факультеті подарували багато прекрасних моментів – це отримані знання, це друзі, з якими ми досі разом ідемо по життю, це найкращі спогади, які завжди приємно згадувати.


Оксана Іванівна Крисовата (Фарбота),

приватний підприємець, ленінський стипендіат, випускниця 1989 року

Щиро вітаю викладачів, студентів, випускників факультету обліку і аудиту з 45-ю річницею!

Це свято – приємна нагода відзначити високий професіоналізм, інноваційні підходи та самовіддану працю колективу факультету. То ж нехай і надалі в ньому завжди панує злагода, взаєморозуміння і творча атмосфера. Хай освітянська доля буде прихильною у всіх починаннях.

Зичу великого натхнення, наснаги, невтомного прагнення до пізнання та успіхів у роботі.

Хай міцніє слава колективу у добрих справах та вдячності випускників!


Наталія Любомирівна Бучинська,

Народна артистка України, випускниця 1999 року

Хочу привітати мій рідний факультет з ювілеєм! Я з теплом згадую навчання, мою групу РК, студентські роки та декана факультету Миколу Івановича Сапачова. Він завжди був разом зі своїми студентами, переживав за них та факультет, який очолював. Завжди подумки та при нагоді зустрічі дякую викладацькому складу за освіту, яка щодня допомагає жити і втілювати ідеї у життя, йти до нових перемог! Багато випускників мають великі досягнення у житті та представляють Україну на вищих щаблях! Я впевнена, що внесок знань, отриманих під час навчання, став основою майбутнього багатьох студентів!

Роки навчання – це й творчі проекти, згадка про які залишилась на все життя! Я виграла перший у житті студентський конкурс краси, це неймовірні враження. Дякую за те, що допомогли формувати особистості і професіоналів справи! Дякую, що я змогла поєднати навчання та творчу діяльність, представляючи Університет на різних конкурсах!

Вітаю факультет обліку і аудиту з 45-річчям і бажаю багато років процвітання та розвитку, гарних студентів! Я пишаюся, що є випускницею цього Університету і факультету!


Галина Володимирівна Мних (Бажовська), провідний бухгалтер-логіст «Eastern Accents Inc.» (Chicago),

переможець Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт за спеціальністю «Облік і аудит», випускниця 2011 року

Прийміть мої найщиріші привітання з нагоди Дня факультету обліку і аудиту!

Кожного року факультет приймає до своїх лав перспективну та талановиту молодь і без зайвих слів може гордитися своїми досягненнями у підготовці фахівців у сфері обліку та аудиту. З вдячністю пригадую часи, коли я, будучи у лавах студентів, здобувала знання та крок за кроком досягала перемог. Зараз з гордістю можу сказати як випускниця факультету, що я отримала знання високого рівня, які цінуються на міжнародній арені та виступають великим підґрунтям у досягненні моїх подальших професійних цілей. Я схиляюся перед моїми Викладачами та висловлюю щирі слова подяки за весь багаж знань, який я отримала.

У цей святковий день бажаю науково-викладацькому колективу та працівникам факультету величезної творчої наснаги, нових здобутків у підготовці молодих фахівців, міцного здоров’я та добробуту. Бажаю усім студентам та випускникам факультету життєвої енергії та оптимізму у здійсненні найсміливіших планів!

З Днем народження, рідний факультете!


Микола Євгенович Дикий,

директор ПП «Експертооцiнка»,

член Всеукраїнської асоціації фахівців оцінки, випускник 1988 року

Щиросердечно вітаю факультет обліку і аудиту з ювілеєм! Бажаю Вам нових звершень в освіті і науці, невичерпної енергії та нових творчих ідей, реалізації всіх задумів. Відчувайте себе сповненими сил та залишайтеся кращими педагогами!

Роки навчання на факультеті залишилися в моєму серці назавжди. Факультет обліку і аудиту надає своїм випускникам професійну освіту та базис для вдалого кар’єрного зростання. Доказ цьому – успіх його випускників. Тож залишайтеся відданими своїй праці, будьте і надалі найкращими з кваліфікованим складом викладачів та новітніми системами навчання. В мене тільки найкращі спогади і побажання!


Наталя Михайлівна Урбан (Данайканич),

фінансовий директор ГК «АМТТ», к. е. н., доцент, випускниця 1991 року

Як швидко промайнули літа. Нібито ще вчора пролунав дзвінок на перше заняття в інституті, а за плечима вже більше 25 років стажу. Тільки завдяки тим знанням і навичкам працювати з сучасною літературою, які передали кращі викладачі кафедри бухгалтерського обліку, економічного аналізу, збудувала успішну кар’єру бухгалтера. Сьогодні керую фінансовою системою ГК «АМТТ», пройшла декілька облікових і податкових реформ і з великою вдячністю і повагою згадую ті хвилини навчання, коли викладачі ділились з нами своїм досвідом, навчали правильно вирішувати ситуаційні завдання і приймати відповідні управлінські рішення. І з великою відповідальністю заявляю – одним із найбільш правильних рішень в моєму житті є правильний вибір професії. Приймайте правильні рішення і ви обов’язково досягнете успіху!


Петро Іванович Харевич,

керівник КП «Агромікс» (м. Ужгород), випускник 1986 року

Згадуючи свої студентські роки, ніколи не забути інститутських друзів, наше життя в гуртожитку. Особливо яскраво згадується, як ми вставали зранку під музику на зарядку під контролем нашого декана І. М. Попова. Цю пісня я запам’ятав надовго… Таких моментів було багато, адже студентство – це прекрасний час, коли ми не тільки вчились, а й веселились, жартували, активно займались спортом.

Я хочу побажати колективу факультету цінувати своїх студентів, а студентам – цінувати той час, поєднувати навчання з відпочинком, адже студентська пора скоро спливає, але в пам’яті залишається назавжди…