Факультет обліку і аудиту ТНЕУ на велосипедах мчиться у Європу

sjpx9r24mja.jpg

Що засвідчує нашу європейськість? Почуття гідності, демократії, соціальної відповідальності. Однією із таких вимог є екологічна відповідальність. Якщо ми не збережемо природу сьогодні, завтра може бути запізно. Одним із способів екопрограми є перехід населення невеликих містечок із легкового транспорту на велосипеди. В Тернополі цей вид транспорту набуває великої популярності серед студентів, проте відсутність організації масових акцій та велодоріжок сповільнює розвиток такого еко-напрямку.

З метою підтримки студентського активу та пропаганди екологічного способу життя, ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Ігорович Крисоватий запропонував викладацько-професорському складу університету та студентам ініціювати акцію “Дбай про своє здоров’я та екологію – приїжджай до університету на велосипеді”. Першим підхопив ідею ректора, факультет обліку і аудиту на чолі із в. о. декана Валентиною Миколаївною Панасюк, яка примчалась до набережної тернопільського ставу на велосипеді 9 вересня 2015 року о 8.30, де і відбувався збір всіх учасників акції.

На обличчі кожного учасника сіяла посмішка. Інколи важко було зрозуміти, з першого погляду, хто стоїть біля велосипеду викладач чи студент. Такі неформальні акції стирають кордони між викладачами і студентами, об’єднуючи їх в одну спільну родину. Після збору біля набережної ставу, учасники акції на чолі із Валентиною Миколаївною Панасюк помчались до другого корпусу Тернопільського національного економічного університету, де зробили спільне фото із символікою факультету. Цікавим був той факт, що через велику кількість велосипедистів спільного фото, де помістилися б всі учасники акції, зробити так і не вдалось. Спільне фото склалось із трьох частин. Крім цього, не було жодного сумного кадру, адже всі сіяли усмішками і випромінювали добру енергетику. На одному фото декан разом із завкафедрою сидять на перевернутих велосипедах, на іншому – поважні професори весело посміхаються, змінивши ручку і папір на кермо велосипеда.

Особливо варто відзначити студентський актив. Це нова генерація нашого народу, новий погляд, новий шлях до розвитку. Студенти сьогодні викликають захоплення своєю свободолюбивістю, прагненням змінювати світ на краще. Саме з них розпочинається оновлення країни, адже їхні погляди і дії незаангажовані старою системою, вони йдуть вперед і здатні до системних змін. Завдання університету лише підтримати їхні ініціативи і йти на зустріч. Кожен студент на велосипеді від першокурсника до старшокурсника відрізнявся своєю неординарністю: одні були із прапорами факультету, інші – на спортивних велосипедах мчались із швидкістю вітру, ще інші – приїхали на велосипедах для трюків. Водночас, всі разом вони створювали гармонійну картину, доповнюючи один одного.

Із чудовим настроєм викладачі і студенти попрямували на лекції та семінарські заняття, а ті, хто мали пари в другу зміну із захопленням прокатались на велосипедах вулицями міста. Велоакція триватиме в університеті цілий тиждень, тому кожен бажаючий має змогу доєднатись до неї.

Фотозвіт: