Інтерв'ю з найкращим куратором, переможцею конкурсу "Формула успіху – 2017", к.е.н., ст. викладачем Л. Т. Богуцькою

/ Переглядів: 488

17458427_737033603127222_4074192511215482367_n.jpg

Серед численних факультетів Тернопільського національного економічного університету факультет обліку і аудиту відсвяткував уже 45-річчя з часу свого заснування, відтак має чи не найбільше випускників, які обіймали і обіймають посади, без яких не обходиться жодна велика чи маленька фірма, підприємство, товариство, організації…

Багато із випускників ФОА ще під час навчання зробили перші кроки в науці і згодом поповнили когорту науковців – стали докторами чи кандидатами наук, отримали наукові звання професора чи доцента і тепер передають знання студентам, які довірили свою долю факультету обліку і аудиту ТНЕУ.

Серед молодих викладачів – Лілія Тарасівна Богуцька, яка дев’ять років тому закінчила наш університет, а цьогоріч у конкурсі «Формула успіху – 2017» визнана найкращим куратором Тернопільського національного економічного університету.

Сьогодні кандидат економічних наук, старший викладач кафедри обліку у виробничій сфері, куратор групи ОП-42 ФОА ТНЕУ Л.Т.Богуцька – гість редакції газети ТНЕУ «Університетська думка».

- Ліліє Тарасівно, вітаю Вас із перемогою у конкурсі «Формула успіху», який з року в рік організовує відділ гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ. Відомо, що минулого року Ви вибороли друге призове місце… Як гадаєте, цьогорічна перемога у Ваших руках завдяки тому, що Ваші підопічні студенти групи ОП-42 стали на рік старшими і більше згуртованішими та відповідальнішими; Ви мали можливість врахувати свої минулорічні прогалини; чи, можливо, так розпорядилася її величність доля?

- Перемогу у конкурсі, за волею долі, мені забезпечили колективний креативний дрес-код, творчий підхід у презентації роботи, зворушлива декламація вірша Ліни Костенко «Крила», адресованого студентам, і взаємні любов та повага між наставником і студентами, адже, за час навчання, ми, фактично, стали однією дружною сім’єю.

- Куратор-наставник – це більше пов’язано із педагогічною освітою… А Ви – випускниця факультету обліку і аудиту, і волею долі поєднуєте викладацьку діяльність і виховну роботу… Можливо, вам вдалося перейняти досвід співпраці із куратором своєї групи, коли самі ще були студенткою?

- Досвід спілкування з викладачами-кураторами у мої студентські роки був дещо іншим… Але нас – студентів – вражала відкритість нашого куратора у спілкуванні з нами, що формувало новий світогляд студентської молоді і ширше сприйняття реальності.

- Можливо, хочете згадати когось зі своїх наставників у студентські роки…

- Дуже хочу згадати видатного економіста і науковця, на жаль, нині вже покійного ректора університету С.І.Юрія, одна із зустрічей із ним закарбувалася у пам'яті, зокрема, коли Сергій Ілліч давав рекомендації про обрання теми дослідження кандидатської дисертації і ділився власним досвідом. Згадую часто його фразу: "Тему дисертації і чоловіка мусиш обрати сама, прислухаючись власного серця". Не можу не згадати нашого тодішнього декана доктора економічних наук, професора Я.Д. Крупку; хочу подякувати за підтримку, розуміння і вагомий внесок у мій науковий доробок нинішньому проректору з наукової роботи ТНЕУ – доктору економічних наук, професору З.В. Задорожному, який був науковим керівником моєї кандидатської дисертації "Облік і аналіз інвестиційної нерухомості у будівельній галузі".

- Ліліє Тарасівно, це чудово, що Ви належите до учнів, які уміють бути вдячними своїм наставникам, – таких людей любить Бог. А тепер повернемося до «Формули успіху» – зізнайтеся чесно: хвилювалися?

- І хвилювалася, і переживала, адже конкурсантів оцінювало поважне журі: кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В. Гнатюка Ірина Михайлівна Чорна, завідувач відділу культурно-масової роботи та художньої самодіяльності ПК «Березіль» ім. Л. Курбаса Зоряна Євгенівна Вовк, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Оксана Олегівна Сесик, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації Світлана Євгенівна Яхван; головою журі була заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ганна Володимирівна Зварич, - що змушувало усіх ще відповідальніше ставитися до подачі інформації про себе, до кожної фрази і цитати…

- І Вам, віртуально, допомогла творчість неперевершеної Ліни Костенко… Можливо, маєте улюблену фразу Поетки?

- Коли обмірковувала свій виступ для конкурсу «Формула успіху», то мені згадався вірш Ліни Костенко "Крила", який пронизаний пізнанням багатсва людської душі. Я взагалі захоплююся талантом Ліни Костенко, її здатністю пережити реалії сучасності і талановито їх передавати у поезії. Улюблена фраза: "Справжня любов народжується тільки в серці, що пережило турботи про долю іншої людини".

- Ви самі свого часу здобули фах бухгалтера. Скажіть, будь ласка, наскільки популярною, на вашу думку, є професія бухгалтера?

- Професія бухгалтера одна із найпопулярніших і високооплачуваних професій України, тому і вимоги щодо професійних і особистих якостей до бухгалтерів є досить високими... Зокрема, високоосвіченість, уміння швидко навчатися, а також чесність і відповідальність.

- І таких бухгалтерів навчають у Тернопільському національному економічному університеті…

- Так, звичайно, таких бухгалтерів навчають на факультеті обліку і аудиту ТНЕУ, який очолює креативна, жіночна і цілеспрямована Валентина Миколаївна Панасюк (кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку у виробничій сфері). На нашому факультеті панує затишна атмосфера, у якій формуються вищезазначені особисті якісні характеристики студентської молоді.

- Розкажіть, будь ласка, які цікавинки є на факультеті обліку і аудиту?

- Насамперед варто згадати, що на нашому факультеті діє практико-зорієнтована Школа професійної майстерності, яку очолює кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку у виробничій сфері І.Я. Назарова. Зізнаюся, що мої підопічні є активними учасниками згаданої Школи. Радію, що студентка Софія Петрущак є учасницею Всеукраїнського конкурсу наукових робіт і переможницею 2-го етапу Всеукраїнської олімпіади з бухгалтерського обліку. Також доцільно розказати, що при кафедрі обліку у виробничій сфері діє науковий гурток, активними учасниками якого є студенти Петрущак Софія, Кошмак Ірина, Гарасюк Оксана, Симонік Олена, Чоп Руслан, який, до речі, з 2015 року був студентським деканом факультету обліку і аудиту, а з 2016 року – є Головою університетської ради студентів.

- Цікаво, яке Ваше кредо життя?

- Кредо життя – шукай у людях, яких дарує життя, найкраще, а все інше вони проявлять самі.

- І як проявляють себе Ваші підопічні?

- Студенти групи ОП-42 дуже талановиті і різносторонні. Хочу звернути увагу читачів газети ТНЕУ «Університетська думка» на те, що мої підопічні поєднують у собі прагнення до навчання і наукової роботи; соціальну активність і, звичайно, уміння весело та ефективно проводити разом час за межами аудиторії. Щодо навчання, скажу, що зустрівшись з ними,була приємно вражена рівнем знань з профільних дисциплін і зацікавленістю навчального процесу, відрадно, що середня успішність в групі ОП-42 складає більше 4,5 бала.

- Ліліє Тарасівно, Ви куратор своєї групи із 2015 року. Розкажіть, будь ласка, про цікаві зустрічі, про конкретні справи, у тому числі соціального характеру, які Ви зробили разом зі студентами?

- Ми брали активну участь у святкування 50-річчя ТНЕУ і 45-річчя ФОА, бігли разом із великою дружною університетською родиною "Університетську милю", вшановували професорсько-викладацький колектив факультету з нагоди "Дня працівника освіти". Разом із студентами ми ходили у Пенсійний фонд, на виробниче підприємство ТОВ «СЕ Борднетце-Україна», проводили виховні години на тему: "Вишиванка -віднайдення національної ідентичності", "Завдання та перспективи молоді у сучасному економічному розвитку України". У 2015 році ми вперше відвідали будинок дитини "Малятко", у 2016 році (отримавши премію за 2-ге місце у конкурсі кураторів) – з ініціативи студентів ми знову відвідали діток, а також провели акцію до дня святого Миколая "Подаруй дитині свято".

- Отже, Ви умієте спілкуватися на рівні серця… Що побажаєте студентській молоді?

- Щодо спілкування на рівні серця, то зазначу, що для мене – це бажання зрозуміти студентську молодь і допомогти, це уміння пробудити в юнаків і дівчат найкращі риси, такі як відповідальність за власне майбутнє та за майбутнє країни, у якій живемо… Як наставник, хочу студентам побажати подальшого глибокого пізнання себе, своїх поривань, щоби крила, які дужчають у стінах університету, були міцними та забезпечили їм надійний політ у щасливе майбутнє…

- Ліліє Тарасівно, чи можна вважати, що студенти групи ОП-42 , навзаєм, допомагають Вам широко розкривати крила для польоту думки, мрії, справ, позитивно впливають на вашу долю?

- Мої крила дужчають від розуміння і сприяння, від допомоги і підтримки, адже разом зі студентами ми – сила, і разом перемогли у конкурсі «Формула успіху-2017»!

Вірити чи не вірити в долю – це кожного приватна справа. Мені довелося повірити – особливо коли з плином часу зрозуміла, що людина планує, а Бог - керує і завжди якнайкраще для самої людини… Я про те, як мені свого часу довелося закінчити Копичинський технікум бухгалтерського обліку і як тепер мені стають у пригоді знання про дебет і кредит, щоби у кишені завжди було сальдо, а планування майбутнього додало сміливості вступити на факультет журналістики Львівського нині національного університету імені Івана Фіранка і обіймати посаду головного редактора газети ТНЕУ «Університетська думка». І взагалі, вважаю, що кожна сучасна людина є для себе таким собі міні-бухгалтером, що автоматично возносить бухгалтера на вищий щабель серед інших професій – адже без бухгалтера ні сюди, ні туди, як без чистої води… Зовсім не применшую ролі ні економістів, ні фінансистів, ні менеджерів, ні аналітиків, які, «Якщо і мають рацію, то дуже приблизно. Бухгалтери, навіть якщо і помиляються, то з точністю до копійки», – адже саме так стверджують мудреці. А ще вони кажуть, що «Досвідчений бухгалтер актив і пасив зберігає в різних півкулях мозку», «Однаково спокійно ставляться до грошей лише мудреці і бухгалтери».

Власне, доля – це і є формула успіху.

Зрозуміло, що у кожного вона своя – єдина, неперевершена, неповторна.

Дай, Боже, щоби у всіх – щаслива!

Автор – Марія Баліцька, головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка»