Майстер-клас з онлайн-трансляцією «Цифрова економіка: електронна комерція та проблеми бухгалтерського обліку та аудиту»

41721403_1569505883196098_4216447399679229952_o.jpg13 вересня 2018 року в тренінг-студії факультету обліку і аудиту в рамках Школи професійної майстерності д.е.н., професора, завідувача кафедри обліку в державному секторі економіки та сфері послуг, сертифікованого аудитора Лучка Михайла Романовича відбувся майстер-клас на тему «Цифрова економіка: електронна комерція та проблеми бухгалтерського обліку та аудиту».

Вперше в ТНЕУ лекція транслювалася у режимі реального часу наживо (стрім) на сторінці кафедри обліку в державному секторі економіки та сфері послуг ТНЕУ в соціальній мережі Facebook. Такий підхід відображає вплив цифрової економіки на навчальний процес і дозволив вільно переглядати лекцію не лише викладачам та студентам, присутнім у тренінг-студії, але й усім бажаючим з різних куточків України.

Лектор детально зупинився на понятті цифрової економіки, її складових та концепціях, законодавчому регулюванні. Особливу увагу проф. Лучко М.Р. звернув на специфіку укладання електронних правочинів з точки зору як продавця так і покупця, застосування електронних підписів, розрахунки між суб’єктами електронного правочину, специфіку оподаткування тощо.

Новаційний підхід дозволив окреслити проблеми бухгалтерського обліку в цифровій економіці загального та локального характеру, довести тісний зв'язок між "блокчейном" і бухгалтерським обліком, можливості застосування штучного інтелекту в бухгалтерському обліку та аудиті та визначити ті проблеми, з якими найближчим часом доведеться працювати практикуючим бухгалтерам. Це беззаперечно впливатиме на зміну підходів до викладання дисциплін студентам факультету обліку та аудиту ТНЕУ.