ОБЛІКОВО-ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА В УКРАЇНІ МАЄ УСІ ШАНСИ ДЛЯ ВИЖИВАННЯ І РОЗВИТКУ

34105176_969908056506441_6641767336686649344_o.jpg31 травня 2018 року, у м. Тернополі сталась непересічна подія для науковців та практиків, яким небайдужі перспективи розвитку бухгалтерського обліку, фінансової звітності, економічного контролю й аналізу, статистики – V Міжнародна науково-практична конференція «Стан і перспективи розвитку обліково-інформаційної системи в Україні». Наше місто вітало поважних гостей майже з усіх куточків України та зарубіжжя.

Учасників конференцію привітали ректор Тернопільського національного економічного університету (ТНЕУ), доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий; проректор з наукової роботи ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Зеновій-Михайло Васильович Задорожний; заступник міського голови м. Тернополя з питань діяльності виконавчих органів ради Леонід Олексійович Бицюра; декан факультету обліку і аудиту кандидат економічних наук, доцент Валентина Миколаївна Панасюк; кандидат педагогічних наук, офіційний представник СІМА (Привілейованого інституту управлінських бухгалтерів) в Україні Наталія Іванівна Вовчук; старший спеціаліст відділу роботи з персоналом KPMG Галина Анатоліївна Левчук; представник Всеукраїнської газети «Все про бухгалтерський облік» у Західному регіоні Тамара Борисівна Горбунова.

На Пленарному засіданні конференції з цікавими і оригінальними доповідями виступили:

 доктори економічних наук, професори Зеновій-Михайло Васильович Задорожний (Тернопіль), Дмитро Іванович Дема (Житомир), Анжеліка Сергіївна Крутова (Харків), Петро Олексійович Куцик (Львів), Світлана Олексіївна Левицька (Рівне), Сергій Федорович Легенчук (Житомир), Олександр Іванович Малишкін (Київ), Володимир Олександрович Осмятченко (Ірпінь), Василь Петрович Гречаник (Івано-Франківськ);

 кандидати економічних наук, доценти Валентина Миколаївна Панасюк, Віта Зеновіївна Семанюк, Оксана Олександрівна Нестеренко, Вадим Григорович Козак, а також старший фінансовий аналітик «Repsol Oil & Gas Canada Inc.» Ніколас Знак (Калгорі, Канада).

На Пленарному засіданні піднімались актуальні питання сутності і структури бухгалтерського наукового знання, управлінського обліку, фінансової та інтегрованої звітності підприємств, значення бухгалтерського для сталого розвитку суб’єктів господарювання, системи управління підприємством, взаємопов’язаності заробітної плати ціноутворення, потенційних можливостей тонізації малого бізнесу, моделей і практики корпоративної соціальної відповідальності у звітах компаній, оцінки конкурентоздатності бізнесу: управління та облікове забезпечення, обліку і контролю за податками та зборами, підготовки фахівців з обліку й оподаткування тощо.

У дискусії взяли участь:

 доктори економічних наук, професори Василь Іванович Бачинський (Львів), Роман Михайлович Воронко (Львів), Василь Антонович Дерій (Тернопіль), Григорій Павлович Журавель (Тернопіль), Ірина Вікторівна Жиглей (Житомир), Максим Вікторович Корягін (Львів), Ярослав Дмитрович Крупка (Тернопіль), Андрій Миколайович Любенко (Львів), Михайло Семенович Пушкар (Тернопіль), Вікторія Миколаївна Рожелюк (Тернопіль), Василь Степанович Рудницький (Львів), Олег Іванович Скаско (Львів), Людмила Віталіївна Чижевська (Житомир), Володимир Євгенович Швець (Львів), Марія Юріївна Чік (Львів);

 кандидати економічних наук, доценти Софія Михайлівна Кафка (Івано-Франківськ), Ігор Йосафатович Яремко (Львів), Володимир Васильович Муравський (Тернопіль), Марія Василівна Гуменна-Дерій (Тернопіль).

За результатами проведених доповідей підготовлено проект рекомендацій конференції, який планується опублікувати у найближчі дні. Також вийшов у світ збірник матеріалів цієї конференції обсягом 371 сторінка (22,3 умовних друкованих аркушів), де поміщено понад 140 тез доповідей та інших матеріалів конференції за участю майже 200 авторів.

1 червня 2018 р. заплановано 4 секційні засідання за участю понад 70 осіб.

Для учасників конференції було проведено екскурсію підземеллями Катедри і показали майбутній оглядовий майданчик. Екскурсію провели Ткачов Сергій Васильович та Отець Ігор Дармограй. Загалом екскурсія була пізнавальною і захоплюючою.