«Податково-обліковий батл: разом сильніші»

3 грудня 2015 року за сприяння декана факультету обліку і аудиту Панасюк Валентини Миколаївни та декана факультету фінансів Кізими Андрія Ярославовича відбулася ділова гра «Податково - обліковий батл: Разом сильніші» між студентами вищенаведених факультетів. Кураторами проекту зі сторони ФОА були к.е.н., доцент Назарова Ірина Ярославівна та к.е.н., доцент Денчук Павло Никифорович, зі сторони ФФ к.е.н, доцент Маршалок Тарас Ярославович.

Про важливість проведеного міроприємства свідчить значна кількість високопоставлених гостей. Зокрема, ділову гру відкривали проректор з наукової роботи, доктор економічних наук, професор Задорожний Зеновій Васильович та заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Радник податкової та митної справи І рангу Господарик Сергій Степанович. Вступне слово також мали декан факультету обліку і аудиту к.е.н., доцент Панасюк Валентина Миколаївна та декан факультету фінансів к.е.н., доцент Кізима Андрій Ярославович.

Метою гри було закріплення теоретичних знань та отримання практичних навичок щодо розрахунків податків і зборів, а також формування податкової звітності. В залежності від фахового спрямування факультету у студентів, що приймали участь у діловій грі були різні цілі. Зокрема, студенти факультету обліку і аудиту, Мусял Ярослав, Бабій Люба та Кізюк Надія, на основі завдання розробленого кураторами проекту мали за допомогою автоматизованої системи обліку здійснити відображення в обліку запропонованих їм операцій, провести розрахунок та нарахування єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість та податку на прибуток, а також сформувати по вищенаведених податках звітність до органів Державної фіскальної служби. В свою чергу, студенти факультету фінансів, Невідома Діана,Лапка Роксоляна,Раїнчук Ігор, мали провести перевірку правильності розрахунків податків і зборів, а також перевірити правильність формування податкової звітності. Ділова гра була максимально наближена до дійсних умов роботи бухгалтерської служби та податкових інспекторів, тобто дозволила відобразити реальні умови взаємодії та співпраці бухгалтерів і податківців. Дана практика свідчить про започаткування нових традицій у стінах Тернопільського національного економічного університету, зокрема щодо співпраці факультетів задля підготовки висококваліфікованих спеціалістів.

За результатами проведеної ділової гри всі учасники були нагороджені цінними подарунками, грамотами та кубками.