«Перспективи розвитку незалежного аудиту в Україні: стан, реалії»

/ Переглядів: 2075

10 грудня 2015 року викладачі та студенти факультету обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету (ТНЕУ) зустрілись із Головою комісії зі стандартів та аудиторської практики Всеукраїнської професійної громадської організації «Спілка аудиторів України», доктором економічних наук, професором обліку і аудиту Запорізького національного університету Проскуріною Нелею Миколаївною.

Нелю Миколаївну представила декан факультету обліку і аудиту, кандидат економічних наук, доцент Панасюк Валентина Миколаївна.

Наша гостя виступила з доповіддю на тему «Перспективи розвитку аудиту в Україні». Доповідь складалась з аналізу правової бази аудиту в Україні; з’ясування підмін, пов’язаних із вживанням терміну «аудит»; його методичних засад; проблем української аудиторської практики і можливостей їхнього розв’язання; функцій Аудиторської палати України; організації аудиторської діяльності; сертифікації аудиторів; підстав та умов для саморегулювання професійного аудиту в Україні.

Гостя констатувала, що, на жаль, нині немає політичної волі для легітимізації аудиту в Україні. Однією з основних перешкод цьому є фактор високого рівня корупції в українській владі.

На завершення своєї доповіді Неля Миколаївна визначила основні напрямки розвитку аудиту в Україні:

1. Аудит почне розвиватись в «ширину».

2. Саморегулювання професійного аудиту набуде офіційного статусу.

3. Поновлення ліцензування аудиту.

4. Посилення вимог до кандидатів в аудитори.

5. Посилення вимог до результатів підвищення кваліфікації.

6. Координація роботи з громадськими об’єднаннями бухгалтерів.

7. Розробка методики аудиту та погоджених процедур.

8. Встановлення страхування аудиторських ризиків.

9. Розширення сфери обов’язкового аудиту.

Професор Н. М. Проскуріна відповіла на низку запитань викладачів і студентів.

Перед викладачами та студентами факультету обліку і аудиту ТНЕУ також виступили представник аудиторської фірми «Консул» Андрій Романович Мельник; аудитор аудиторської фірми «Західаудит» Сергій Вікторович Войцехівський; директор аудиторської фірми «Тераудит», доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку в державному секторі економіки та сфері послуг ТНЕУ Михайло Романович Лучко.