Студентська наукова робота

Важливою формою організації науково-дослідної роботи студентів факультету обліку і аудиту є загальноуніверситетські та всеукраїнські олімпіади, конкурси наукових робіт, конференції з навчальних дисциплін та спеціальностей. Студенти, які займали призові місця, отримують відзнаки, грамоти, винагороди і рекомендуються до участі у подальших етапах, що проводяться в інших ВНЗ України.

Так, за результатами другого етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит» було нагороджено:

– у 2012 р.:

Вручення дипломів на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт. (м. Київ, 2013 р.). На світлині ст. Ю. Судин., проф. В. Г., Швець ст. Н. Джугла

1. Дипломом І ступеня студентку групи ОБм-51 О. Кухар. 2. Дипломом ІІ ступеня студентку групи ОБм-51 О. Юзву.

– у 2013 р.:

1. Дипломом І ступеня та грамотою за найкращу презентацію студентку групи ОБм-51 Ю. Судин. 2. Дипломом IІІ ступеня студентку групи ОСП-41 Н. Джуглу.

– у 2014 р.:

1. Дипломом І ступеня та грамотою студентку групи ОПм-51 О. Коваль. 2. Дипломом IІІ ступеня студентку групи ОСПм-51 Н. Джуглу.

– у 2015 р.:

1. Дипломом IІІ ступеня студентку групи РК-41 Л. Бабій.

Починаючи з 2005 р., професорсько-викладацьким колективом факультету обліку і аудиту організовується та проводиться ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит» серед студентів вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації.

Так, у 2005 р. участь в олімпіаді взяв 71 учасник з 38 провідних вищих навчальних закладів України. За результатами олімпіади студентка факультету обліку і аудиту О. Потапчук зайняла почесне друге місце. У 2006 р. в олімпіаді взяло участь 85 кращих студентів з 43 вищих навчальних закладів України, за результатами якої визначено п’ять переможців (1–3 місця). У 2007 р. втретє було проведено на базі факультету обліку і аудиту Тернопільського національного економічного університету ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит», у якому змагався 101 учасник з 57 вищих навчальних закладів України (шість переможців).

Нагородження переможців олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит» (2013 р.). На світлині  ст. Л. Боліновська., проф.  З.-М. В, Задорожний, доц. С. В. Питель

Після трьохрічної перерви на період з 2010–2011 н. р. до 2015–2016 н. р. Тернопільський національний економічний університет знову визначено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України базовим для проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Облік і аудит». У 2011 р. участь в олімпіаді взяли 153 учасники з 77 провідних вищих навчальних закладів України. За результатами олімпіади 14 учасників зайняло 1–3 місця, в т. ч. студенти факультету обліку і аудиту О. Чекрій та О. Гой відповідно перше та третє місця. У 2012 р. переможцями від факультету стали Ю. Судин – друге місце та Н. Линка – третє місце.

У 2013 р. в олімпіаді взяв участь 121 студент із 64 вищих навчальних закладів України, за результатами якої визначено 14 переможців (1–3 місця), зокрема студентки факультету обліку і аудиту: Л. Боліновська – перше місце, Ю. Судин – третє місце. У 2014 р. вихованці факультету В. Ковальчук та О. Бортник зайняли відповідно перше та третє місця з 10 переможців за результатами олімпіади (98 учасників з 53 вищих навчальних закладів України). Зросла кількість учасників у 2015 р. до 120 з 63 вищих навчальних закладів України. За результатами олімпіади 13 учасників зайняло 1–3 місця, в т. ч. студенти факультету обліку і аудиту М. Велещук та Л. Бабій відповідно перше та третє місця.

В 2016 році в олімпіаді взяли участь студенти з 73 провідних вищих навчальних закладів України (133 учасники). За результатами олімпіади 15 зайняло 1–3 місця, в т.ч. студенти факультету обліку і аудиту Надія Кізюк та Ярослав Мусял відповідно перше та третє місця.

Науково-практичний круглий стіл «Імплементація Податкового кодексу України в умовах реформування вітчизняної економіки» (2011 р.)

Щороку переможці олімпіади нагороджуються призами та дипломами й отримують цінні призи, нагороди та відзнаки від представників міжнародної аудиторської мережі фірм KPMG, всеукраїнської професійної газети «Все про бухгалтерський облік», електронної газети «Інтерактивна бухгалтерія», аудиторської фірми «ЗАХІДАУДИТ» та адміністрації Тернопільського національного економічного університету.

Студенти, які займаються науковою роботою, мають можливість публікувати статті і тези доповідей у збірниках наукових праць.

Слід також зазначити, що у вересні 2011 р. з ініціативи проректора з наукової роботи, д. е. н., професора З.-М. В. Задорожного був створений Студентський науковий центр кафедри обліку у виробничій сфері.

Кураторами СНЦ були: 2011–2013 р. – к. е. н., доцент В. Я. Фаріон та стажист-дослідник С. М. Галещук; 2013–2015 р. – стажист-дослідник Ю. А. Судин; з 2015 р. – к. е. н., викладач М. В. Дерій.

За період діяльності Студентського наукового центру його учасники прийняли участь у 7 міжнародних науково-практичних конференціях, 15 наукових круглих столах та 11 наукових семінарах.